Print

Test na Chlamýdie Trachomatis

Detekcia:

Test je určený na detekciu Chlamydie trachomatis.
Pomocou pošvového steru Vám umožní rýchlo a spoľahlivo zistiť, či ste sa nenakazili touto baktériou.
Test je určený na domáce použitie, v kľude a intimite svojho domova.

Test na chlamýdie je určený len pre ženy a nemal by sa robiť počas tehotenstva.

Test na chlamýdie
Obsah balenia 1 Tyčinka na ster, 1 testovacia kazeta, 1 reakčná kvapalina A, 1 reakčná kvapalina B, Návod na použitie
Vzorka vaginálny ster
Metóda Imunochromatografická metóda
Dôkaz Chlamydia trachomatis

Chlamýdie

Chlamýdiová infekcia je najčastejšie sexuálne prenášanou chorobou. Len v Nemecku sa odhaduje 300 000 až 500 000 nových infekcií ročne. Najčastejšie infikovanou skupinou sú mladí dospelí (vo veku od 15 do 25 rokov), jedinci, ktorí pravidelne menia sexuálnych partnerov, sexuálni partneri infikovaných (aj tí, ktorí nemajú príznaky a nevedia o tom, že sú infikovaní), ako aj novorodenci narodení infikovaným matkám. Infekcie zapríčinené iným ako sexuálnym kontaktom (napríklad na plavárni) sú zriedkavé avšak nie nemožné.

Infekcie Chlamydiou trachomatis sú obvykle bez príznakov. Avšak môžu tiež zapríčiniť komplikácie ako sú infekcie očí, artritídu a infekcie močového traktu. Okrem toho neliečená infekcia môže spôsobiť neplodnosť ako aj zvýšenie rizika ektopického tehotenstva (mimomaternicové) a predčasného pôrodu. V rozvojových krajinách je infekcia chlamýdiou trachomatis najčastejšou príčinou slepoty u novorodencov.

Liečba chlamýdiových infekcií v období tehotenstva je obzvlášť dôležitá. Okolo 50% infikovaných matiek prenesie infekciu na ich novonarodené dieťa. Bežné komplikácie u novorodencov sú konjuktivitída a zápal pľúc. Aby sa predišlo týmto komplikáciám, je potom pôrod vykonaný cisárskym rezom.

Test je určený na domáce použitie, v kľude a intimite svojho domova. Pomocou pošvového steru Vám umožní rýchlo a spoľahlivo zistiť, či ste sa nenakazili touto baktériou. Je určený len pre ženy a nemal by sa robiť počas tehotenstva. V prípade infekcie sa odporúča, aby Váš sexuálny partner podstúpil tiež vyšetrenie a podrobil sa liečbe.