Print

Skorý tehotenský test – Viola

Detekcia

Skorý tehotenský test – Viola je jednorazový imunologický rýchlotest tehotenstva, ktorý slúži na detekciu hladiny hCG ( ľudského  hormónu produkovaného placentou krátko po oplodnení)

  • Negatívny výsledok testu: objaví sa 1 farebný prúžok
  • Pozitívny výsledok testu: objavia sa 2 farebné prúžky
Skorý tehotenský test – Viola Obsah balenia Krabička, fóliové balenie s testovacou tyčinkou a prostriedkom pohlcujúcim vlhkosť, návod na použitie Vzorka moč Metóda Imunologický rýchlotest Dôkaz hCG, 12 mU hCG, mlU

Pre Vašu informáciu:

Veľa zmien ženského organizmu predstavuje rozhodujúci predpoklad pre normálny priebeh tehotenstva a nerušený vývin nenarodeného dieťaťa. Za adaptáciu na tehotenstvo sú zodpovedné hlavne hormóny. Najdôležitejšie tehotenské hormóny sú estrogény, progesterón a hCG (ľudský  choriogonadotropín). Hladina hCG v moči zdravej a netehotnej ženy je v rozpätí od  0 – 10 IU/l (medzinárodná jednotka na liter). Pri tehotenstve už v prvých dňoch po oplodnení začína koncentrácia hCG stúpať. Do desiateho týždňa tehotenstva dosiahne hladina hCG hodnoty až 230 000 IU/l. Po pôrode koncentrácia hCG rýchlo klesá a v priebehu málo týždňov dosiahne opäť normálne hodnoty. Preto sa koncentrácia hCG veľmi dobre hodí na diagnózu tehotenstva.

Hraničná hodnota, ktorá poukazuje na tehotenstvo, je ³ 10 IU/l. Pomocou včasného testu tehotenstva viola, ktorý je v podobnej forme už roky úspešne používaný na klinikách a v lekárskej praxi, máte možnosť mať rýchlo vo veci jasno. Tento včasný test tehotenstva Vám ukáže, či ste tehotná, akonáhle je koncentrácia hCG vo Vašom moči 12 IU/l a je preto vhodný na použitie už niekoľko dní PRED vynechaním periódy (asi desať dní po pohlavnom styku).  Test sa úspešne používa aj pri diagnostike mimomaternicového tehotenstva.

Test sa úspešne používa aj pri diagnostike mimomaternicového tehotenstva.